www.arksys.ir
*** با هم باشیم تا بتوانیم *** ما کرونا را شکست خواهیم داد***
 
 
چهارشنبه 18 آبان 1390 :: نویسنده : آصف رحیمی کشکولی

در سیستم‌های اتوماسیون، کار به دقت آنالیز می‌شود و کارهای تکراری یا کارهایی که توسط هوش مصنوعی نرم افزار قابل انجام است جدا شده و برای آنها نرم افزار یا سخت افزار خاصی طراحی میشود و سایر کارها ....

......

...

..

اتوماسیون چه کار میکند؟
در سیستم‌های اتوماسیون، کار به دقت آنالیز می‌شود و کارهای تکراری یا کارهایی که توسط هوش مصنوعی نرم افزار قابل انجام است جدا شده و برای آنها نرم افزار یا سخت افزار خاصی طراحی میشود و سایر کارها که نیاز به هوش و قدرت تصمیم گیری انسانی دارد توسط انسان انجام می‌شود.

آیا اتوماسیون مشکل ما را حل میکند؟
فارغ از اندازه سازمان یا شرکت اتوماسیون میتواند به شما کمک کند به عنوان مثال شما روزانه بارها یک متن را می‌نویسید که فقط بخشی از آن متغیر است و مابقی متن دقیقا تکرار می‌شود در صورتی که می‌توان اینکار را به اتوماسیون سپرد علاوه بر اینها در مورد کارهای غیر تکراری هم اتوماسیون چاره ساز است، تمام فعالیتها و داده‌هایی که از طریق اتوماسیون جابجا میشوند امکان ذخیره سازی در یک بانک اطلاعاتی و یا انجام پردازش‌های مورد نظر روی آنها انجام وجود دارد. سیستمهای حسابداری نمونه کوچکی از اتوماسیونهای اداری هستند که داده‌ها را ذخیره کرده و پردازش می‌کنند.

هر سازمانی برای انجام مأموریت و رسیدن به اهداف معینی تشکیل می‌گردد و این اهداف، تعیین کننده فعالیتهای اساسی سازمان محسوب می‌شوند. با توجه به اینکه نتیجه اهداف، اندیشه‌ها، فعالیتها و اقدامات انجام شده در هر سازمان بصورت اسناد و مدارک نگهداری می‌شود و این سوابق با صرف وقت و هزینه‌های زیاد فراهم می‌آیند، حاوی اطلاعات و تجربیات گرانبهایی می‌باشد که در تعالی اهداف سازمان نقش مهمی داشته و یکی از ابزارهای مهم مدیریت در تهیه برنامه‌ها و تصمیم گیریهای استراتژیک محسوب می‌گردد. از این رو سیستم‌های مکانیزه، قدمی در جهت تسریع امور و اطلاع رسانی مناسب بالاخص در کشورهای در حال توسعه به حساب می‌آیند و بجاست که مؤسسات و سازمانها و بخصوص ادارات دولتی با دیدی آینده نگر به این مهم اهتمام ورزند.

جایگاه این سیستم درکجای سازمان می‌باشد؟
هر سازمانی برای انجام مأموریت و رسیدن به اهداف معینی تشکیل می‌گردد و این اهداف، تعیین کننده فعالیتهای اساسی سازمان محسوب می‌شوند. با توجه به اینکه نتیجه اهداف، اندیشه‌ها، فعالیتها و اقدامات انجام شده در هر سازمان بصورت اسناد و مدارک نگهداری می‌شود و این سوابق با صرف وقت و هزینه‌های زیاد فراهم می‌آیند، حاوی اطلاعات و تجربیات گرانبهایی می‌باشد که در تعالی اهداف سازمان نقش مهمی دارد.

راه حل‌های قابل ارائه در این حوزه
ماجول‌های متنوع با قابلیت سفارشی سازی بر اساس نیازمندیهای مشتریان در این حوزه، با سرعت و دقت هر چه تمام تر به خودکارسازی فرایند‌های اداری پرداخته و با بهره گیری از روش نوین e-Office به جریان کار سیستم دبیرخانه و فرایند مکاتبات اداری سرعت می‌بخشد. پشتیبانی از OCR فارسی با دقت بسیار بالا و طیف وسیعی از دستگاه‌های مورد کاربرد در این حوزه (ازجمله اسکنر، فکس، تلفن، ایمیل، موبایل و...) از ویژگیهای خاص ماجولها می‌باشد. این ماجول‌ها عبارتند از:


۱-وب سایت و پورتال سازمانی (Enterprise Portal)

۲-تقویم و برنامه ریزی روزانه

۳-کارتابل پرسنل

۴-مدیریت روابط عمومی

۵-بایگانی و آرشیو اسناد (D.M.S)

۶-موتور جستجوی اسناد تحت وب (D.S.E)

۷-مدیریت فرآیندهای کسب و کار (B.P.M)

۸-موتور گردش کار (Workflow Engine)

۹-صورتجلسات

۱۰-دبیرخانه

۱۱-روالهای اداری

۱۲-سیستم کنترل تردد

۱۳-تلفن گویا (IVR)

۱۴-مرکز تلفن (Call Center)

۱۵-مدیریت ارسال و دریافت پیام کوتاه (SMS)

۱۶-مدیریت ارسال و دریافت فکس (Fax Server)

۱۷-مدیریت ارسال و دریافت ایمیل (Mail Server)

۱۸-سیستم اخبار و اطلاع رسانی تحت وب

۱۹-کتابخانه الکترونیک


گردش کار مکانیزه جایگزین گردش کار سنتی
حجم کارها و اهمیت اطلاعات در کلیه سازمانها و شرکت‌ها با وجود استفاده از پرسنل متعدد شاهد رشدی روزافزون است. برنامه ریزی، سازماندهی، کنترل و نظارت بر عملکرد فعالیتهای درون سازمانی یکی از مهمترین معیارها و پیش نیازها در توسعه و کاربرد فن آوری اطلاعات در سازمانهای امروزی محسوب می‌شوند. هدف اصلی ای که برخی از صاحبان فکر و اندیشه در غرب دنبال می‌کنند، توسعه انفجاری و غیر قابل تصور استعدادها و فرصتهای اقتصادی و اجتماعی خصوصا با تکیه بر سرمایه‌های حیاتی و تعیین کننده، دانش اطلاعات و تکنولوژی است و این یعنی حداکثر بهره وری. تحقیقات گروه WFMC (تحقیقات انجمن مدیریت جریان کار - ۲۰۰۶) نشان می‌دهد سازمانها و شرکت‌های سنتی در محصولات و خدمات خود عملا تنها از ٪ ۳۰ زمان فرایندها ارزش افزوده دریافت می‌کنند و از ٪ ۷۰ زمان باقیماده غیر از اتلاف وقت و هزینه چیزی عایدشان نمی‌شود. این آمار حتی در شرکتها و بنگاه‌های اقتصادی موفق که گردش کاری سنتی را دنبال می‌کنند بصورتی واضح تر نمود پیدا می‌کند.

منبع :

نوع مطلب : آموزش، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


مدیر


خداوندا من در کلبه فقیرانه خود چیزی دارم که تو در عرش کبریایی خود نداری. من چون تویی دارم و تو چون خود نداری. پس چون تو را دارم نیازی به غیر ندارم...

آصف رحیمی کشکولی
مطالب اخیر
جستجو

آمار بازدید
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
x

                    
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات